Zespół
dr hab. n. med. Andrzej Silczuk
Specjalista psychiatra, absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (UJ CM). W czasie studiów piastował stanowiska członka Rady Wydziału Lekarskiego oraz przewodniczącego Studenckiego Towarzystwa Naukowego UJCM. W latach 2004-2007 pracował jako lekarz w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, a od 2007-2021 roku w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
W 2018 roku obronił dysertację na stopień doktora nauk medycznych: „Trombocytopenia u osób hospitalizowanych z powodu alkoholowych zespołów abstynencyjnych”. W latach 2018-2021 kierował Zakładem Profilaktyki i Leczenia Uzależnień IPIN. Pracę naukową poświęcił badaniom czynników moderujących używanie i szkodliwość substancji psychoaktywnych. Od 2021 roku jest adiunktem i wykładowcą Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (od 2023 roku kieruje Zakładem Psychiatrii Środowiskowej WUM), piastował rolę dyrektora medycznego w Mindgram (2021-2022), a od wiosny 2022 roku pełni stanowisko dyrektora medycznego w Wellbee Sp. z o.o.
Początkiem 2024 roku uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne w ocenie dorobku naukowego i cykl publikacji: „Czynniki moderujące używanie i szkodliwość substancji psychoaktywnych”.
Współpracował jako ekspert ds. marihuany medycznej z Polską Akademią Nauk, gdzie obecnie jest członkiem Komisji Zdrowia Psychicznego Komitetu Zdrowia Publicznego, ponadto realizował współprace dydaktyczno-eksperckie dla Polsko-Niemieckiego Instytutu Terapii Uzależnień, Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Krajowego Biura Przeciwdziałania Narkomanii, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego oraz Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.
dr n. zdr. Tytus Koweszko
Adiunkt, specjalista psycholog kliniczny, certyfikowany psychoterapeuta PTP i EAP, specjalista terapii środowiskowej i superwizor-aplikant PTP. Przez 10 lat pracował w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w stacjonarnym i środowiskowym lecznictwie psychiatrycznym w Polsce oraz Wielkiej Brytanii.
W 2018 roku obronił z wyróżnieniem tytuł doktora nauk o zdrowiu pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Agaty Szulc. Rozprawa doktorska była zatytułowana „Epidemiologia i uwarunkowania zachowań samobójczych u pacjentów hospitalizowanych psychiatrycznie”. Głównym obszarem zainteresowań naukowych dra Koweszko są zachowania samobójcze i psychoterapia.
Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych w zakresu psychiatrii i suicydologii.
dr n. med. i n. zdr. Agnieszka Skowerska
Asystent, mgr pielęgniarstwa, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego i epidemiologicznego, z 24 letnim stażem pracy w Szpitalach Psychiatrycznych: 1995-2013 w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, 2013-2016 oraz aktualnie od 2023 roku w Klinicznym Centrum Zdrowia Psychicznego Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego Sp. z o.o. w Warszawie jako Koordynator Świadczeń Pielęgnacyjnych Centrum Zdrowia Psychicznego.
W 2023 roku obroniła tytuł doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki o zdrowiu pod kierunkiem dr hab. n. med. Łukasza Czyżewskiego oraz promotor pomocniczej – dr n. med. Doroty Parnowskiej, psycholog klinicznej, certyfikowanej psychoterapeutki. Rozprawa doktorska była zatytułowana „Agresja a umiejscowienie poczucia kontroli u pacjentów z rozpoznaniem schizofrenii”.
Głównym obszarem zainteresowań naukowych jest pacjent doświadczony chorobą psychiczna – schizofrenią, o czym świadczą zainteresowania zawodowe, jak również liczne ukończone szkolenia, lata pracy z pacjentem w oddziałach psychiatrycznych oraz podejmowane prace badawcze w ramach tematu: „Agresja w schizofrenii” z prezentacją wyników badań podczas Konferencji naukowej nt. „Farmakoterapia, psychoterapia i rehabilitacja zaburzeń psychotycznych. Przeciwdziałanie zachowaniom agresywnym”, Instytut Psychiatrii i Neurologii 20-21.04.2005r. a także opublikowanych artykułów naukowych z zakresu problematyki psychiatrii i schizofrenii, a dotyczących „Zaburzeń snu i rytmu okołodobowego w schizofrenii” Uczestniczyła w projekcie “NURSE Changing program for nursing personel – The effects of culture on nursing practice” - The Intermediate report the Year 2003 report concerning our visit to the Dromokaiteio Mental Hospital in Athens oraz w badaniach klinicznych prowadzonych w Ośrodkach takich, jak Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz Klinicznym Centrum Zdrwia Psychicznego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie.
Od 2013 roku prowadzi wykłady z zakresu psychiatrii i pielęgniarstwa psychiatrycznego
lek. med. Robert Madejek
Asystent naukowo-dydaktyczny, specjalista psychiatra.