Department of Geriatric Nursing
Department of Geriatric Nursing
×

Zespół

dr hab. n. med. Andrzej Silczuk

Stanowisko
Kierownik Zakładu
e-mail
andrzej.silczuk@wum.edu.pl

Specjalista psychiatra, absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (UJ CM). W czasie studiów piastował stanowiska członka Rady Wydziału Lekarskiego oraz przewodniczącego Studenckiego Towarzystwa Naukowego UJCM. W latach 2004-2007 pracował jako lekarz w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, a od 2007-2021 roku w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

W 2018 roku obronił dysertację na stopień doktora nauk medycznych: „Trombocytopenia u osób hospitalizowanych z powodu alkoholowych zespołów abstynencyjnych”. W latach 2018-2021 kierował Zakładem Profilaktyki i Leczenia Uzależnień IPIN. Pracę naukową poświęcił  badaniom czynników moderujących używanie i szkodliwość substancji psychoaktywnych. Od 2021 roku jest adiunktem i wykładowcą Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (od 2023 roku kieruje Zakładem Psychiatrii Środowiskowej WUM), piastował rolę dyrektora medycznego w Mindgram (2021-2022), a od wiosny 2022 roku pełni stanowisko dyrektora medycznego w Wellbee Sp. z o.o. 

Początkiem 2024 roku uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne w ocenie dorobku naukowego i cykl publikacji: „Czynniki moderujące używanie i szkodliwość substancji psychoaktywnych”.
Współpracował jako ekspert ds. marihuany medycznej z Polską Akademią Nauk, gdzie obecnie jest członkiem Komisji Zdrowia Psychicznego Komitetu Zdrowia Publicznego, ponadto realizował współprace dydaktyczno-eksperckie dla Polsko-Niemieckiego Instytutu Terapii Uzależnień, Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Krajowego Biura Przeciwdziałania Narkomanii, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego oraz Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.
 

dr n. zdr. Tytus Koweszko

Stanowisko
Adiunkt
e-mail
tytus.koweszko@wum.edu.pl

Adiunkt, specjalista psycholog kliniczny, certyfikowany psychoterapeuta PTP i EAP, specjalista terapii środowiskowej i superwizor-aplikant PTP. Przez 10 lat pracował w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w stacjonarnym i środowiskowym lecznictwie psychiatrycznym w Polsce oraz Wielkiej Brytanii.

W 2018 roku obronił z wyróżnieniem tytuł doktora nauk o zdrowiu pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Agaty Szulc. Rozprawa doktorska była zatytułowana „Epidemiologia i uwarunkowania zachowań samobójczych u pacjentów hospitalizowanych psychiatrycznie”. Głównym obszarem zainteresowań naukowych dra Koweszko są zachowania samobójcze i psychoterapia.

Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych w zakresu psychiatrii i suicydologii.

dr n. med. i n. zdr. Agnieszka Skowerska

Stanowisko
Asystent
e-mail
agnieszka.skowerska@wum.edu.pl

Asystent, mgr pielęgniarstwa, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego i epidemiologicznego, z 24 letnim stażem pracy w Szpitalach Psychiatrycznych: 1995-2013 w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, 2013-2016 oraz aktualnie od 2023 roku w Klinicznym Centrum Zdrowia Psychicznego Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego Sp. z o.o. w Warszawie jako Koordynator Świadczeń Pielęgnacyjnych Centrum Zdrowia Psychicznego.

W 2023 roku obroniła tytuł doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki o zdrowiu pod kierunkiem dr hab. n. med. Łukasza Czyżewskiego oraz promotor pomocniczej – dr n. med. Doroty Parnowskiej, psycholog klinicznej, certyfikowanej psychoterapeutki. Rozprawa doktorska była zatytułowana „Agresja a umiejscowienie poczucia kontroli u pacjentów z rozpoznaniem schizofrenii”.

Głównym obszarem zainteresowań naukowych jest pacjent doświadczony chorobą psychiczna – schizofrenią, o czym świadczą zainteresowania zawodowe, jak również liczne ukończone szkolenia, lata pracy z pacjentem w oddziałach psychiatrycznych oraz podejmowane prace badawcze w ramach tematu: „Agresja w schizofrenii” z prezentacją wyników badań podczas Konferencji naukowej nt. „Farmakoterapia, psychoterapia i rehabilitacja zaburzeń psychotycznych. Przeciwdziałanie zachowaniom agresywnym”, Instytut Psychiatrii i Neurologii 20-21.04.2005r.  a także opublikowanych artykułów naukowych z zakresu problematyki psychiatrii i schizofrenii, a dotyczących „Zaburzeń snu i rytmu okołodobowego w schizofrenii” Uczestniczyła w projekcie “NURSE Changing program for nursing personel – The effects of culture on nursing practice” - The  Intermediate report the Year 2003 report concerning our visit to the Dromokaiteio Mental Hospital in Athens oraz w badaniach klinicznych prowadzonych w Ośrodkach takich, jak Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz Klinicznym Centrum Zdrwia Psychicznego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie.

Od 2013 roku prowadzi wykłady z zakresu psychiatrii i pielęgniarstwa psychiatrycznego 

lek. med. Robert Madejek

Stanowisko
Asystent naukowo-dydaktyczny
e-mail
robert.madejek@wum.edu.pl

Asystent naukowo-dydaktyczny, specjalista psychiatra.

Justyna Podsiedlik

Stanowisko
Obsługa organizacyjno-administracyjna

Team

Kierownik: dr hab. n. med. Łukasz Czyżewski
Adiunkt: dr n. med. Elżbieta Kozak – Szkopek

Doktoranci:
mgr piel. Monika Pendraszewska
mgr piel. Brygida Krucińska
mgr piel. Zuzanna Strząska-Kliś
mgr piel. Krzysztof Torba

Pozostali pracownicy zaangażowani w proces nauczania:
mgr piel. Paula Iwaniuk
mgr piel. Wojciech Wrona

Sekretariat
Dorota Gromysz